Консультація хірурга-онколога потрібна пацієнтам з будь-якою онкопатологією . Тут важливо розуміти, що онкозахворювання вважають хронічними. Саме тому звичний підхід до лікування – оперування – не завжди актуальний. Хірургічне втручання розглядається сьогодні, як частина комплексного лікування, що включає хіміотерапію, променеву терапію та інші допоміжні методики.

Тому тільки досвідчений онколог може правильно визначити ефективну послідовність, співвідношення та тривалість цих методів і забезпечити успішність лікування і одужання  пацієнта. Консультант, хірург-онколог – це лікар, який в своїй практиці строго слідує загальноприйнятим міжнародним стандартам діагностики та лікування онкозахворювань, сучасним методикам інструментальних та лабораторних методів дослідження.  Основне його завдання – скласти план обстежень пацієнта  і по результатам проведеної діагностики поставити точний діагноз і визначити правильну стадію хвороби, визначитися з тактикою лікування , враховуючи чутливості  новоутворення  і спрогнозувати перебіг хвороби з урахуванням подальшої хіміотерапії та хірургічного втручання, чи комбінацію цих видів лікування.

Консультація по документах

Є ряд випадків, коли пацієнт не може сам прийти на консультацію до лікаря. Тоді можливо провести консультацію по результатам досліджень з метою підтвердження показання до лікування, оцінки проведеного  лікування, уточнення і доповнення до існуючої схеми лікування, консультування пацієнтів після оперативних втручань.

Документи потрібні для консультації:

  • результати лабораторних аналізів;
  • результати інструментальних методів диагностики (наприклад, УЗД, КТ, МРТ, і т.д.);
  • матеріали проведених біопсій;
  • детальна виписка та  виписки, давности не більше трьох місяців.