Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки»

Івано-Франківського Архієпархіального Управління УГКЦ

Сьогодні лабораторна діагностика — це один з найбільш інформативних методів дослідження в медицині. Отримані результати дозволяють продіагностувати стан здоров'я людини з особливою ретельністю і призначити необхідний комплекс лікування. У лабораторії працюють лікарі-лаборанти Джус Оксана Миронівна та Попович Петро Іванович (вища кваліфікаційна категорія).

Послуги лабораторії

 • Загальноклінічні дослідження;
 • Біохімічні дослідження;
 • Інфекційні дослідження;
 • Імунологічні дослідження ( тиреоїдна панель, репродуктивна панель );
 • Пренатальна діагностика (скринінг І та ІІ триместрів вагітності);
 • Онкомаркери.

Умови підготовки до здачі та забору крові

Кров на всі показники  здається натщесерце (голодування протягом 10-14 годин) до 11:00 , також можливий  забір крові протягом дня з перервою не менше 6 годин після вживання їжі. В день забору слід уникати чинників , що впливають на результати досліджень: фізичного навантаження (спорт, підйом сходами), емоційного збудження, паління. Напередодні дачі венозної крові необхідно виключити з раціону жирну їжу та алкоголь.

Виключно на голодний шлунок здається кров для тестів біохімічної панелі, загального аналізу крові, показників гемостазу та імунограми. Кров не рекомендовано здавати під час прийому ліків, після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.

Дослідження гормональної панелі бажано робити в ранкові години до 11:00 , якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем, оскільки спостерігаються добові коливання деяких гормонів у крові. При здачі тестів  репродуктивної панелі та пренатальної діагностики жінкам обов’язково вказати день менструального циклу або термін вагітності з метою урахування циклічності гормональних коливань та визначення рівня білків вагітності згідно її терміну.

Умови підготовки до здачі та забору сечі

Перед здачею сечі на дослідження необхідно провести туалет зовнішніх  статевих органів. В лабораторію доставляється невеличка порція  близько  50-100 мл.сечі), яка після ретельного перемішування відливається від повного об’єму , що має бути зібраним у чисту суху  ємкість (в залежності від виду обстеження) наступним чином:

 • Для загального аналізу сечі – всю ранкову порцію сечі
 • Для аналізу сечі за Нечипоренком - середню порцію першої ранкової сечі
 • При зборі добової кількості сечі - перше ранкове сечовипускання  робиться в унітаз, потім протягом доби (наприклад, з 9:00 ранку поточного дня о 9:00 ранку наступного дня) збирається всі добова сеча в один чистий посуд. У процесі збору вся  сеча повинна зберігатися в прохолодному  , захищеному від світла місці (наприклад у олодильнику при t 4-8⁰ С.) при цьому, обов’язково вказати загальний об’єм сечі за добу.

При підготовці до здачі урогенітального матеріалу для ПЛР-діагностики рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

 • Протягом доби ( діб для жінок) утриматись від застосування місцевих препаратів і процедур;
 • Протягом 2-3 години утриматись від сечовипускання;

Бажано:

 • Протягом 3 діб утримуватись від незахищеного статевого життя, прийому алкоголю;
 • Обстеження до або не раніше 14 діб після закінчення курсу антибактеріальної, анти грибкової терапії,  якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем.

Підготовка до зішкрібу і забору мазків з ротоглотки

Підготовка до букального зішкрібу і забору мазків з ротоглотки  метою отримання клінічного матеріалу для ПЛР-діагностики передбачає кілька основни правил:

 • Перед забором взірця не їсти протягом 30 хв. В поронині рота не повинно бути алишків її. У немовлят на грудному вигодовуванні рекомендовано брати взірці  не раніше, ніж 1-2 гоини після останнього годування.

Бажано:

 • Протягом доби утриматись від застосування  місцеви препаратів і процедур, прийому алкоголю;
 • Обстежитись до або не раніше 14  діб після закінчення курсу антибактеріальної, анти грибкової терапії,  якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем.

Умови забору калу

Аналіз калу  на яйця гельмінтів та найпростіших роблять без спеціальної підготовки пацієнта. Кал збирається після самовільної дефекації в спеціальний контейнер згідно інструкції, не повинен містити сторонніх домішок, таких як сеча, дезінфікуючі речовини та інше.

Пам’ятайте, що скласти  оптимальну програму лабораторного обстеження і оцінити результати аналізів може тільки лікуючий лікар,  який має можливість спостерігати  стан  пацієнта і  пояснити  необхідність  призначення тих  чи інших  досліджень!