Що повинна робити людина з підтвердженим COVID-19?

Насамперед, тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем. Щоденно інформувати про свій загальний стан, температуру тіла, артеріальний тиск, пульс, насиченість крові киснем – для цього варто придбати собі пульсоксиметр. Це дасть можливість лікарю своєчасно запідозрити появу ускладнень, скласти план обстежень та лікування, а також, за потреби, скерувати пацієнта на госпіталізацію.

Детальніше...

Колоноскопія, що це?

Колоноскопія - це метод дослідження, яка дозволяє лікарю досліджувати будову і стан слизової оболонки товстого кишечника пацієнта. Дослідження проводиться в ендоскопічному кабінеті з  допомогою медичного ендоскопа спеціально спроектованого для обстеження товстої кишки називається колоноскоп.

Детальніше...

Що таке Інтрагастральна pH-метрія з використанням ацидографа

Інтрагастральна рН метрія проводиться з допомогою мікропроцесорного АЦИДОГАСТРОМЕТРА (Ацидометра). Тонкий рН-метричний зонд вводиться через інструментальний канал ендоскопа і під контролем зору проводяться точкові заміри з відповідних ділянок шлунку, стравоходу та дванадцятипалої кишки.

Детальніше...

Що таке гастроскопія?

ГАСТРОСКОПІЯ  (також відома як  ФіброГастроскопія, ЕзофагоГастроДуоденоСкопія панЕндоскопія, ФГДС, ВідеоГастроскопія) - це метод  дослідження, під час якого лікар  з допомогою медичного ендоскопа  досліджує стан  слизової оболонки стравоходу, шлунок і дванадцятипалу кишку пацієнта.

Детальніше...

Підготовка до здачі аналізів

Важко переоцінити важливість правильної підготовки перед проведенням будь-яких  додаткових обстежень, і звісно ж,  лабораторних аналізів.

Детальніше...

Про миття рук

Постійне миття рук і знезараження антисептиками в багатьох людей уже спричинило проблеми зі шкірою. Це не привід припиняти гігієну рук, але привід ознайомитися із порадами щодо догляду за шкірою під час інтенсивного миття і знезараження рук.

Детальніше...

Як правильно самоізолюватись

Одним зі способів запобігти передачі вірусу SARS-CoV-2 є самоізоляція. Міжнародні рекомендації радять самоізолюватися людям, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції, повернулися з країн, де зафіксовано велику кількість випадків коронавірусної хвороби, або ж коли вони мають позитивний тест на наявність вірусу при цьому не мають симптомів або відчувають лише легкі симптоми.

Детальніше...

Про антисептики

З поширенням коронавірусу загострилося питання важливості очищення рук. І це добре, адже чисті руки потрібні завжди, а не лише в часи спалахів хвороб.

Детальніше...

Тактика сімейного лікаря при підозрі на інфекцію 2019-nCoV

Особи з легкими респіраторними симптомами, підозрою на інфекцію 2019-nCoV та без серйозних хронічних захворювань можуть підлягати амбулаторному лікуванню та потребують ізоляції.

Детальніше...

Догляд за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах

Рекомендації та застереження з розміщення та догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах:

Детальніше...

Ехосальпінгографія

Погана прохідність маткових труб – це серйозна перешкода на шляху до довгоочікуваної вагітності. Навіть сьогодні, коли у лікарів з’явилось сучасне обладнання для діагностики цього захворювання, його лікування залишається непростим завданням.

Детальніше...

Гіперактивний сечовий міхур

Гіперактивний сечовий міхур (ГСМ) — захворювання (клінічний синдром), що характеризується симптомокомплексом раптовим вимушеним позивом до сечовипускання, який важко стримати чи відкласти з/без нетримання сечі (НС), полакіурії (часте сечовипускання протягом дня -понад 8 разів), ноктурії ( часте нічне сечовипускання більше 1 разу) за відсутності анатомічних порушень та доведеної інфекції нижніх сечовивідних шляхів.

Детальніше...

Антибіотикорезистентність

Антибіотики — це ліки, котрі використовуються в боротьбі із бактеріями, вони можуть вбивати їх або припиняти розмноження збудників.

Детальніше...

7 простих кроків до здорового серця

Кожен з нас знає, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. А якщо вже організм дав збій, то допомогти йому можна не тільки за допомогою медикаментів, а й скоригувавши свій спосіб життя. Сьогодні ми розглянемо кілька простих правил, які допоможуть Вам бути здоровими!

Детальніше...

Чоловіче безпліддя

Сьогодні чоловіче безпліддя трапляється досить часто – за статистикою серед сімейних пар, які бажають мати дитину, у 45-50 % випадків зачаття неможливе у зв'язку із захворюванням чоловіка.

Детальніше...

Гігієна рук – запорука здоров’я

Немиті руки є фактором передачі гепатиту А, дизентерії, холери та цілого ряду інших небезпечних вірусних захворювань, кишкових інфекцій та глистних інвазій.

Детальніше...

Профілактичні огляди – запорука здоров’я

Нерідко чоловіки звертаються  до фахівців у тому стані, коли хвороба зайшла далеко і виправити ситуацію, що склалася, стає непросто. Не існує ефективнішого способу вилікувати захворювання, ніж всебічне обстеження і очна консультація у фахівця.

Детальніше...

Еректильна дисфункція

Прийнято вважати, що сучасні чоловіки не мають права проявляти слабкість і привселюдно заявляти про свої проблеми, особливо, якщо вони пов'язані із здоров'ям. У разі ж, коли справа стосується інтимної сфери і, зокрема, захворювань сечостатевої системи, переконати чоловіка, який страждає недугою, пройти медичне обстеження буває украй складно.

Детальніше...

Десятка корисних продуктів осені

Чи знаєте ви, які овочі та фрукти найкраще допомагають організму адаптуватись до змін погоди, сірих днів і наближення зими?

Детальніше...

Що таке DASH-дієта і коли її дотримуватись?

Вже декілька років поспіль рейтинг найефективніших дієт очолює саме DASH-дієта, яка дозволяє внормувати майже всі основні показники здоров’я. За незалежним оцінюванням, що проводять лікарі з «National Institutes of Health», DASH-дієта набирає 4,8 балів з 5 можливих в категорії «Користь для здоров’я». В повсякденній практиці дану дієту Вам може порекомендувати кардіолог чи терапевт для ефективного комплексного лікування цілого ряду серцево-судинних захворювань.

Детальніше...