Перенесений Covid-19 – біль, що триває або коли варто звернутись до ревматолога?

Коронавірусні проблеми не завжди закінчуються, щойно ПЛР-тест показав негативний результат. До 80% людей не можуть позбутися симптомів Covid-19 протягом кількох місяців. Учені навіть уже виділяють окремий «постковідний синдром», або ж «довготривалий ковід».

Детальніше...

Візит до гінеколога під час карантину ніхто не відміняв

Гінеколог- це той лікар, візит до якого рекомендовано здійснювати хоча б раз на рік. Жіноче здоров’я потрібно тримати на постійному контролі, тому профілактичні огляди – це запорука здоров’я жінки у майбутньому.

Детальніше...

Сповільнений пульс: чи слід йти до лікаря?

В еру сучасних гаджетів, фітнес-браслетів, широкого застосування автоматичних тонометрів все більше людей почало слідкувати за рівнем свого пульсу/частоти серцевих скорочень. Про почащене серцебиття/тахікардію інформації є багато і ми спробуємо розібратись з цим наступного разу, а сьогодні давайте зупинимось на понятті брадикардії чи сповільненого пульсу.

Детальніше...

Рішення «делікатних» проблем

Існують неприємності, про які не бажають говорити в голос, і однією з таких є нетримання сечі!!!!

Проблема нетримання сечі вражає своєю масштабністю і стосується як чоловіків так і жінок.

Детальніше...

Тест на антиген

Тест на антиген є одним із тестів, що застосовуються при діагностиці коронавірусу. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила антигенні тести для діагностики ГРВІ-CoV-2. На даний момент рекомендується підтвердити негативні результати за допомогою генетичного тесту.

Детальніше...

Що повинна робити людина з підтвердженим COVID-19?

Насамперед, тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем. Щоденно інформувати про свій загальний стан, температуру тіла, артеріальний тиск, пульс, насиченість крові киснем – для цього варто придбати собі пульсоксиметр. Це дасть можливість лікарю своєчасно запідозрити появу ускладнень, скласти план обстежень та лікування, а також, за потреби, скерувати пацієнта на госпіталізацію.

Детальніше...

Колоноскопія, що це?

Колоноскопія - це метод дослідження, яка дозволяє лікарю досліджувати будову і стан слизової оболонки товстого кишечника пацієнта. Дослідження проводиться в ендоскопічному кабінеті з  допомогою медичного ендоскопа спеціально спроектованого для обстеження товстої кишки називається колоноскоп.

Детальніше...

Що таке Інтрагастральна pH-метрія з використанням ацидографа

Інтрагастральна рН метрія проводиться з допомогою мікропроцесорного АЦИДОГАСТРОМЕТРА (Ацидометра). Тонкий рН-метричний зонд вводиться через інструментальний канал ендоскопа і під контролем зору проводяться точкові заміри з відповідних ділянок шлунку, стравоходу та дванадцятипалої кишки.

Детальніше...

Що таке гастроскопія?

ГАСТРОСКОПІЯ  (також відома як  ФіброГастроскопія, ЕзофагоГастроДуоденоСкопія панЕндоскопія, ФГДС, ВідеоГастроскопія) - це метод  дослідження, під час якого лікар  з допомогою медичного ендоскопа  досліджує стан  слизової оболонки стравоходу, шлунок і дванадцятипалу кишку пацієнта.

Детальніше...

Підготовка до здачі аналізів

Важко переоцінити важливість правильної підготовки перед проведенням будь-яких  додаткових обстежень, і звісно ж,  лабораторних аналізів.

Детальніше...

Про миття рук

Постійне миття рук і знезараження антисептиками в багатьох людей уже спричинило проблеми зі шкірою. Це не привід припиняти гігієну рук, але привід ознайомитися із порадами щодо догляду за шкірою під час інтенсивного миття і знезараження рук.

Детальніше...

Як правильно самоізолюватись

Одним зі способів запобігти передачі вірусу SARS-CoV-2 є самоізоляція. Міжнародні рекомендації радять самоізолюватися людям, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції, повернулися з країн, де зафіксовано велику кількість випадків коронавірусної хвороби, або ж коли вони мають позитивний тест на наявність вірусу при цьому не мають симптомів або відчувають лише легкі симптоми.

Детальніше...

Про антисептики

З поширенням коронавірусу загострилося питання важливості очищення рук. І це добре, адже чисті руки потрібні завжди, а не лише в часи спалахів хвороб.

Детальніше...

Тактика сімейного лікаря при підозрі на інфекцію 2019-nCoV

Особи з легкими респіраторними симптомами, підозрою на інфекцію 2019-nCoV та без серйозних хронічних захворювань можуть підлягати амбулаторному лікуванню та потребують ізоляції.

Детальніше...

Догляд за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах

Рекомендації та застереження з розміщення та догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах:

Детальніше...

Ехосальпінгографія

Погана прохідність маткових труб – це серйозна перешкода на шляху до довгоочікуваної вагітності. Навіть сьогодні, коли у лікарів з’явилось сучасне обладнання для діагностики цього захворювання, його лікування залишається непростим завданням.

Детальніше...

Гіперактивний сечовий міхур

Гіперактивний сечовий міхур (ГСМ) — захворювання (клінічний синдром), що характеризується симптомокомплексом раптовим вимушеним позивом до сечовипускання, який важко стримати чи відкласти з/без нетримання сечі (НС), полакіурії (часте сечовипускання протягом дня -понад 8 разів), ноктурії ( часте нічне сечовипускання більше 1 разу) за відсутності анатомічних порушень та доведеної інфекції нижніх сечовивідних шляхів.

Детальніше...

Антибіотикорезистентність

Антибіотики — це ліки, котрі використовуються в боротьбі із бактеріями, вони можуть вбивати їх або припиняти розмноження збудників.

Детальніше...

7 простих кроків до здорового серця

Кожен з нас знає, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. А якщо вже організм дав збій, то допомогти йому можна не тільки за допомогою медикаментів, а й скоригувавши свій спосіб життя. Сьогодні ми розглянемо кілька простих правил, які допоможуть Вам бути здоровими!

Детальніше...

Чоловіче безпліддя

Сьогодні чоловіче безпліддя трапляється досить часто – за статистикою серед сімейних пар, які бажають мати дитину, у 45-50 % випадків зачаття неможливе у зв'язку із захворюванням чоловіка.

Детальніше...