Панічна атака. Що робити?

Панічна атака або синдром панічного стану (СПС) — незрозумілий, нестерпний для хворого приступ тяжкої тривоги, яка супроводжується страхом, у поєднанні з різноманітними вегетативними (соматичними) проявами.

Детальніше...

Війна...

ВІЙНА…5 букв, які несуть в собі сум, страх, біль, невизначеність, біль втрати. 5 букв, які означають для кожного своє: шалений сум по рідному дому, материнський страх за дітей, неймовірна тривога за сина-, брата-, батька-солдата. 

Детальніше...

Поліпи в носі? Що це таке?

Ніс людини не тільки прикрашає її зовнішність, але й виконує ряд важливих для організму функцій. Саме через носову порожнину до організму людини потрапляє усім нам необхідний кисень, який забезпечує важливі обмінні процеси в усіх органах та системах. 

Детальніше...

Хелікобактер (H.pylori)

Хелікобактер (Helicobacter pylori)- патогенна бактерія, яка є причиною розвитку найбільш поширених захорювання шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Детальніше...

Кардіо Check-Up

Ви молода, працьовита, активна здорова людина, та все ж час від часу помічаєте надмірну втомлюваність, поколювання чи дискомфорт в ділянці серця, коливання артеріального тиску, перебої в роботі серця тощо. Так, дійсно, з цим треба розібратись. Найперше для того, щоб заспокоїтись та пересвідчитись чи все гаразд. По-друге, щоб почати діяти вчасно, якщо все ж таки серцево-судинна система дала збій.

Детальніше...

Що варто знати про засмагу дітей?

Сонячні промені і теплі літні дні звуть і дорослих, і дітей проводити час на природі, засмагати і купатися. Щоб веселощі на сонці не привело до проблем зі здоров'ям, потрібно знати, як правильно засмагати дитині.

Детальніше...

Кашель від паління?

Здавалося б немає ніякої застуди і все б нічого, але відчувати себе повністю здоровою людиною заважає кашель. Рідні і друзі дають різні поради, але кашель нікуди не пропав. А може Ви просто курець?

Детальніше...

Спекотне літо

Всі ми любимо літо. Сонце, тепло, сезон відпусток та канікул – це саме те, чого ми щороку чекаємо з нетерпінням. Проте, останнім часом ми стикаємось з досить спекотним літнім сезоном, коли позначка термометра сягає більше +30+40*С.

Детальніше...

Спірометрія

За допомогою спірометрії можна зробити проби з бронхолітиками, щоб виявити і уточнити можливі приховані зміни органів дихання, підібрати лікування і оцінити його ефективність.

Детальніше...

Чому важливо вакцинуватися від дифтерії і правця?

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.

Детальніше...

Перенесений Covid-19 – біль, що триває або коли варто звернутись до ревматолога?

Коронавірусні проблеми не завжди закінчуються, щойно ПЛР-тест показав негативний результат. До 80% людей не можуть позбутися симптомів Covid-19 протягом кількох місяців. Учені навіть уже виділяють окремий «постковідний синдром», або ж «довготривалий ковід».

Детальніше...

Візит до гінеколога під час карантину ніхто не відміняв

Гінеколог- це той лікар, візит до якого рекомендовано здійснювати хоча б раз на рік. Жіноче здоров’я потрібно тримати на постійному контролі, тому профілактичні огляди – це запорука здоров’я жінки у майбутньому.

Детальніше...

Сповільнений пульс: чи слід йти до лікаря?

В еру сучасних гаджетів, фітнес-браслетів, широкого застосування автоматичних тонометрів все більше людей почало слідкувати за рівнем свого пульсу/частоти серцевих скорочень. Про почащене серцебиття/тахікардію інформації є багато і ми спробуємо розібратись з цим наступного разу, а сьогодні давайте зупинимось на понятті брадикардії чи сповільненого пульсу.

Детальніше...

Рішення «делікатних» проблем

Існують неприємності, про які не бажають говорити в голос, і однією з таких є нетримання сечі!!!!

Проблема нетримання сечі вражає своєю масштабністю і стосується як чоловіків так і жінок.

Детальніше...

Тест на антиген

Тест на антиген є одним із тестів, що застосовуються при діагностиці коронавірусу. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила антигенні тести для діагностики ГРВІ-CoV-2. На даний момент рекомендується підтвердити негативні результати за допомогою генетичного тесту.

Детальніше...

Що повинна робити людина з підтвердженим COVID-19?

Насамперед, тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем. Щоденно інформувати про свій загальний стан, температуру тіла, артеріальний тиск, пульс, насиченість крові киснем – для цього варто придбати собі пульсоксиметр. Це дасть можливість лікарю своєчасно запідозрити появу ускладнень, скласти план обстежень та лікування, а також, за потреби, скерувати пацієнта на госпіталізацію.

Детальніше...

Колоноскопія, що це?

Колоноскопія - це метод дослідження, яка дозволяє лікарю досліджувати будову і стан слизової оболонки товстого кишечника пацієнта. Дослідження проводиться в ендоскопічному кабінеті з  допомогою медичного ендоскопа спеціально спроектованого для обстеження товстої кишки називається колоноскоп.

Детальніше...

Що таке Інтрагастральна pH-метрія з використанням ацидографа

Інтрагастральна рН метрія проводиться з допомогою мікропроцесорного АЦИДОГАСТРОМЕТРА (Ацидометра). Тонкий рН-метричний зонд вводиться через інструментальний канал ендоскопа і під контролем зору проводяться точкові заміри з відповідних ділянок шлунку, стравоходу та дванадцятипалої кишки.

Детальніше...

Що таке гастроскопія?

ГАСТРОСКОПІЯ  (також відома як  ФіброГастроскопія, ЕзофагоГастроДуоденоСкопія панЕндоскопія, ФГДС, ВідеоГастроскопія) - це метод  дослідження, під час якого лікар  з допомогою медичного ендоскопа  досліджує стан  слизової оболонки стравоходу, шлунок і дванадцятипалу кишку пацієнта.

Детальніше...

Підготовка до здачі аналізів

Важко переоцінити важливість правильної підготовки перед проведенням будь-яких  додаткових обстежень, і звісно ж,  лабораторних аналізів.

Детальніше...