Влітку зростає імовірність виникнення проблем із шлунково-кишковим трактом. Найпоширеніше запитання , яке задають лікарю ті, хто з ними  зіткнувся: «Що мені можна їсти?»  Саме тому ми вирішили розповісти Вам про спеціальну дієту, яка  корисна при шлунково-кишкових розладах, нудоті, діареї і поганому травленні.

Це дієта BRAT. Її назва є абревіатурою з перших букв англійських слів «банан», «рис», «яблучне пюре» і «тост» (Bananas, rice, applesauce and toast).Її найближчий аналог – дієта «BRATТ», в яку так само входить чай (tea). Рис потрібно вживати відвареним, прісним. Тости можна замінти сухарями, котрі продаються в магазинах. Для приготування яблучного пюре, фрукт очищають від шкірки, видаляють насіння, нарізають невеликими кубиками. В чисту емальовану каструлю  висипають  нарізані яблука. Туди потрібно влити трохи води (приблизно 2 столові ложки) і тушкувати протягом 4-5 хвилин. Збити яблучне пюре міксером або блендером.

Ось чим корисна дієта BRAT:

  • Низький вміст клітковини

Під час захворювань шлунково-кишкового тракту, надлишок клітковини  може викликати подразнення стінок кишечника, сильне газоутворення, здуття живота, діарею або закреп.

Дієта «BRAT» дозволяє уповільнити проходження їжі через травний тракт і в той же час забезпечує нормалізацію стільця.

  • Мала кількість жирів

Жири,хоч і є необхідними для здоров‘я, проте в важко перетравлюються.  В основі  дієти BRAТ лежить тимчасове усунення жирів з раціону, щоб дати можливість кишечнику відновити нормальну роботу.

  • Зменшення здуття живота

Яблука і банани –  фрукти, однак вони дуже легко засвоюються, а завдяки високому вмісту калію допомагають усунути здуття.

  • Легка засвоюваність

Всі  продукти, котрі входять в склад дієти, легко засвоюються,що і забезпечує її ефективність , а також   дає змогу  включити в раціон найнеобхідніші корисні речовини.

  • Прісність

Оскільки людям,що страждають діареєю, протипоказана гостра, багата на спеції  їжа, яка може викликати хворобливі відчуття в животі, прісність BRAT  дієти є її перевагою.

Якщо ви все-таки захочете приправити продукти і зробити їх смачнішими , то намастіть на тост трохи джему,банан можете посипати корицею. Рис можна злегка посолити.

  • Відпочинок для травної системи

Дієта «BRAT» не призначена для довготривалого використання і не застосовується для втрати ваги. Вона лише покликана дати вашоій травній системі перерву на відпочинок.Дотримуйтеся її протягом трьох  днів. Після того, як закінчите перебування на дієті, обмежте споживання жирної їжі, червоного м’яса, свіжих овочів і фруктів, горіхів, насіння, кофеїну, алкоголю, солодких фруктових соків і газованих напоїв. Їжте невеликими порціями варені овочі, цільнозерновий крекер, несолодкий йогурт, рибу і курку.

Бажаємо  Вам  літа без неприємностей зі здоров’ям!