Коронавірусні проблеми не завжди закінчуються, щойно ПЛР-тест показав негативний результат. До 80% людей не можуть позбутися симптомів Covid-19 протягом кількох місяців. Учені навіть уже виділяють окремий «постковідний синдром», або ж «довготривалий ковід».

Одними з перших симптомів Covid-19 поряд з підвищеною температурою або утрудненим диханням - є біль у м`язах, кістках, суглобах. Звичайно, через деякий час, наслідки хвороби можуть позначитися на подальшому стані опорно-рухового апарату.

На жаль, перенесений Covid-19 часто призводить до загострення захворювань хребта, суглобів та м’язів, появи висипання на тілі. Однією з причин є зниження імунітету, яке відбувається внаслідок впливу інфекції.

Біль у м'язах та суглобах - ті ймовірні ускладнення з якими можна зіткнутися після перенесеного Covid-19. Пацієнти, які перенесли Covid-19, можуть відчувати як помірний, так і сильний біль в суглобах, м'язах та хребті, навіть через три місяці з моменту початку хвороби. Причому її відчувають більше 60% пацієнтів, незалежно від важкості перебігу Covid-19.

Експерти відзначають про отримані після Covid-19 серйозні ускладнення, в число яких входить ревматоїдний артрит, аутоімунний міозит або запалення фаланг пальців ніг, яке отримало назву «ковідні-пальці».

Отже, перш за все варто пройти додаткове лабораторне дообстеження – виконати загальний аналіз крові, аналіз крові на ревмопроби, а також рекомендується ультразвукове обстеження та рентгенографія уражених суглобів та відділів хребта. Перш ніж визначитися з відновлювальної та протизапальною терапією для опорно-рухового апарату обов'язково зверніться за консультацією до ревматолога.