Здавалося б немає ніякої застуди і все б нічого, але відчувати себе повністю здоровою людиною заважає кашель. Рідні і друзі дають різні поради, але кашель нікуди не пропав. А може Ви просто курець?

З чого ж все починається?

З хронічного кашлю особливо зранку з незначним виділенням мокроти, на який спочатку Ви не дуже звертаєте увагу, але з часом з’являється відчуття нестачі повітря.

Спочатку задишка виникає при підйомі вгору, потім при незначному фізичному навантаженні, а потім вже й у стані спокою. Ці всі симптоми вказують на розвиток ХРОНІЧОГО ОБСТРУКТИВНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ, або ХОЗЛ, яке є хворобливим станом людини, що характеризується стійким обмеженням прохідності дихальних шляхів.

За даними ВООЗ, сьогодні ця хвороба є четвертою основною причиною смерті у світі і, а за різними оцінками, в Україні щонайменше 4% населення мають ХОЗЛ, а близько 2% смертей українців зумовлено цією хворобою. Головна причина розвитку ХОЗЛ — вдихання тютюнового диму, що становить 80-90% від випадків розвитку ХОЗЛ. Найбільш уразливими для цієї хвороби у всьому світі є завзяті курці.

Варто зазначити, що повністю зупинити прогрес хвороби не можна, але можна його істотно сповільнити. Робити це треба обов'язково, чи не тішачи себе прикладами знайомих, які все життя курили і «дожили до 100 років». У кожного своя генетика, у когось процес йде повільніше, а у декого дуже швидко і призводить до необхідності постійної кисневої терапії

Як запідозрити в себе даний недуг?

Якщо Вам 40 років і у Вас є хоча б один з перелічених нижче симптомів:

  • задишка;
  • хронічний кашель;
  • виділення мокротиння;
  • стаж куріння або робота в шкідливих умовах,

то Вам якнайшвидше необхідно звернутись за консультацією до фахівця-пульмонолога і провести спірометрію (визначення функції зовнішнього дихання).