Папіломи статевих органів або загострені кондиломи — це конусоподібні нарости, які з’являються на внутрішніх і зовнішніх статевих органах. Вони є ознакою вірусної інфекції, яка передається в основному статевим шляхом.

Збудник хвороби — вірус папіломи людини (ВПЛ). Він має близько 100 різновидів, які викликають різні ураження шкіри. Потрапляючи на шкіру здорової людини, віруси проникають в її базальний шар. Перед тим, як увійти в клітку, віруси знімають білкову оболонку. У середину клітини проникає тільки ДНК вірусу. Якщо вона не вбудовується в хромосому ядра, то хвороба ніяк себе не проявляє. Таке буває у людей з сильним імунітетом.

У чоловіків гострокінцеві кондиломи розростаються на статевому члені і мошонці. Одним з найпоширеніших ділянок ураження кондиломами вважається вінцева борозна статевого члена і вуздечка, рідше головка. Появу гострих кондилом легко виявити при зовнішньому огляді. Якщо ви їх помітили краще негайно звернутися до лікаря уролога-андролога.

Основа кондилом більш широка, а верхівки загострені. Нарости безболісні і м’які на дотик. Однак вони можуть викликати неприємні відчуття під час інтимної близькості.

Спочатку з’являється один або кілька наростів крихітного розміру. Вони ростуть і навколо них утворюються нові кондиломи. Якщо вчасно не почати лікування, то висип може поширитися не тільки на статевому органі, а й на пахових складках. Це захворювання може стати причиною раку статевого члена.

Підготовка до видалення

Перед тим, як вибрати метод видалення гострих кондилом, пацієнт повинен пройти ряд досліджень і здати деякі аналізи:

  • цитологічне дослідження;
  • мазок з сечівника або каналу шийки матки;
  • лабораторне дослідження на визначення антитіл до папіломавірусу;
  • дослідження на онкологічні захворювання;
  • аналізи на інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом.

За результатами аналізів і ступеня розвитку кондилом лікар визначає спосіб видалення новоутворень. Звичайно ж, враховуються індивідуальні побажання пацієнта.

У Центрі святого Луки обробка кондиломи радіохвилями за допомогою спеціального апарату Сургітрон. Механізм дії схожий з лазером. Перед операцією лікар робить поверхневу анестезію спеціальним знеболюючим спреєм. Це найсучасніший метод, його перевагою вважається безболісність і швидке відновлення. Також він дає можливість за один сеанс видалити всі кондиломи навіть дуже великі. Рубців на шкірі не залишається.